Кейс клієнта: як керувати ризиками по тридцяти товарним групам і не зійти з розуму

Дісклеймер: ми ніколи не розкриваємо дані наших клієнтів. Усі цифри в цьому матеріалі згенеровані автоматично, проте формати звітів і реальні кейси відповідають дійсності.

Як виглядав запит клієнта:

  • 1️⃣ Клієнт хотів побачити чи є в нього позиція. Наче все просто, але в нього більше тридцяти товарних груп, розбитих по різним бізнес юнітам. Добре, це також не біда.
  • 2️⃣ Після того, як ми побачили чи є в нас шорт чи лонг, нам треба розуміти, чи покриваємо ми його за рахунок контрактів, які вже майже погоджені, але не підписані
  • 3️⃣ Якщо ми не перекриваємо, ми би хотіли побачити, чи взагалі в нашій книжці є постачальники, які хоча б мають подібний потенціал
  • 4️⃣ А коли ми побачили що маємо потенціал, треба зрозуміти до кого з моїх двадцяти менеджерів мені звернутися, який є відповідальним за цей потенціал і дати йому задачу

Хід наших думок:

1️⃣ Формувати позицію – справа нескладна. Віднімаємо те що ми продали від того що ми купили по певній культурі, базису поставки та періоду поставки та вже маємо картину. Для візуалізації можемо лише ті де така позиція є і цей пункт готовий.

2️⃣ Далі нам потрібні угоди, які ще не підписані, але близькі до цього. Тобто це такі угоди які не повпливали на нашу позицію, бо де-факт це ще не є контрактом, але ми розуміємо що скоріше за все підпишемо. В системі це називається трейд-тікетом, і коли трейд-тікет проходить через ланцюжок внутрішнього погодження в телеграмі або пошті, йому присвоюється статус погоджено. Він ще не став контрактом, тому беремо обʼєми цих тікетів і маємо додатковий ресурс.

3️⃣ Далі в нас на черзі потенціали. Це щось, що може бути у фермера, а може вже і не бути, бо він вже продав. На початку сезону відповідальний менеджер телефонує клієнтам та визначає їх потенціал по культурам, заносячи це в систему. Далі, якщо ми укладаємо угоди з цим фермером, потенціал зменшується на розмір угоди. Якщо ми знаємо, що фермер продав певний обʼєм комусь іншому то також позначаємо це і маємо якесь розуміння чи можемо щось купити і в кого.

👉 В такий спосіб ми отримуємо відповіді по всім культурам на питання:

  • Чи є в нас позиція (шорт чи лонг)?
  • Чи вистачить найближчих контрактів щоб її перекрити? (Тотал + Тікети)
  • Чи вистачить нам потенціалу щоб перекрити дефіцит? (Тотал + Тікети + Потенціали)

4️⃣ Залишається останнє питання – кому керівник має поставити задачу? Тут найпростіше – просто групуємо всі наші потенціали по відповідальному і маємо матричну структуру де легко зчитується в кого є який обʼєм.

Попри те, що розрахунки та логіка може здатися складною, на розробку цього дашборду було витрачено декілька годин чистого часу, після чого звіт був вже запущений в продакшн.

Будемо вдячні, якщо поділитесь про свої кейси роботи з Позицією!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *