Syngenta

Use case — Syngenta

Профіль компанії:

ТОВ «Сингента» в  Україні входить до групи компаній Syngenta Group — світового лідера в галузі виробництва засобів захисту рослин та насіння.

Мета  Syngenta Group — допомогти безпечно нагодувати весь світ, водночас піклуючись про планету, підвищити сталість, якість і безпеку сільського господарства за допомогою науки світового рівня та інноваційних галузевих рішень. Технології  групи компаній дозволяють мільйонам агровиробників по всьому світу ефективніше використовувати обмежені сільськогосподарські ресурси. У понад 100 країнах Syngenta Group працює над трансформацією  вирощування сільськогосподарських культур, і разом  з партнерами докладає зусиль, щоб прискорити інновації для агровиробників і в інтересах природи, спрямовуючи спільні зусилля на розвиток відновного сільського господарства, захист здоров’я та безпеку людей.

GrainTrack майже 5 років співпрацює з одним із підрозділів компанії «Сингента» в Україні.

«Сингента» в Україні ще у 2010 році почала розвивати так звані «бартерні» програми для споживачів нашого насіння та ЗЗР — ми допомагаємо клієнтам отримати якісні продукти «Сингента» за рахунок вирощеної с/г продукції.

 

—  Борчевський Віктор, Менеджер з розвитку бізнесу,

Група Фінансових рішень ТОВ «Сингента» в Україні

 

П’ять років тому, завдяки професійній команді, що має значний досвід у торгівлі с/г продукцією, ми вийшли на такі обсяги торгівлі, якими оперує середня трейдингова компанія в Україні.

При цьому виріс і документообіг, і в цілому масив даних, які необхідно було щоденно підтримувати в MS Excel: логістика, контракти, видаткові накладні, інвойси, і т.п. Відповідно збільшилась вірогідність помилок, пов’язаних з людським фактором, при «ручному» внесенні і обробці великої кількості документів і масивів даних.

Початок роботи:

Ми провели аналіз наявних на ринку професійних програмних рішень для операційного обліку торгівлі с/г продукцією – в тому числі з точки зору початкових витрат, легкості налаштування і вартості супроводу, і врешті вибрали GrainTrack як оптимальний варіант.

Звісно, інтеграція відбувалась поступово: спочатку потрібно було настроїти основні бізнес-процеси з купівлі-продажу с/г продукції, а потім вже реалізувати процеси, специфічні для «Сингенти». Були певні складнощі з формалізацією процесів: вимоги з нашої сторони швидко змінювались залежно від поточних потреб бізнесу, змінювалися і члени команди інтеграторів з обох сторін. Довіра до продукту та команди з’являлась поступово, але згодом разом ми досягли певних успіхів.

Наразі результати п’яти років співпраці з українською командою розробників GrainTrack приносять нашій команді суттєву користь. Нам вдалося автоматизувати значну більшість наших процесів, та отримати зручний і гнучкий інструмент для підтримки наших бартерних програм.

Зараз важливість використання фінансових рішень, коли фермер не має змоги продати свій врожай за гроші через заблокований експорт, велика як ніколи. І «Сингента», розуміючи ці проблеми, активно шукає шляхи збільшення обсягів, що проходять через такі рішення, щоб дати фермеру можливість розрахуватися за ЗЗР та Насіння.

 

Переваги GrainTrack для Групи Фінансових рішень «Сингенти» в Україні:

Наразі суттєво полегшено ведення оперативного обліку торгових операцій з с/г продукцією, та бізнес-процесів, специфічних для бартерних програм відділу Фінансових рішень, в тому числі:

  • автоматизовано більшість процесів для супроводу бартерних програм; створено зручну і гнучку систему для ведення угод, від запиту на підтвердження угоди до генерації інвойсів;
  • реалізовано повноцінну систему погодження запланованих угод (approvals): у нас є можливість налаштовувати різні рівні погоджень в залежності від суми угоди, культури або базису постачання;
  • реалізовано створення і супровід програм лояльності для наших постачальників та облік витрат по ним;
  • реалізовано також процеси, специфічні для бартерних програм «Сингенти», – оформлення перевідступлень та взаємозаліків між постачальниками, дистриб’юторами і «Сингентою» (прямі, непрямі, часткові або повні);
  • маємо автоматичне формування інвойсів з логістики, видаткових накладних, або контракту;
  • маємо зручні інструменти для роботи з транспортними реєстрами;
  • маємо гнучку систему нотифікацій для учасників бізнес-процесів, є можливість налаштування повідомлень на будь-які події в системі;
  • використовуємо систему, як файлове сховище — завантаження файлів в систему спрощує пошук документів, особливо в умовах віддаленої роботи;
  • активно використовуємо шаблони для різних видів угод, в тому числі маємо можливість налаштовувати шаблон під кожного окремого контрагента,- це значно  економить час при створенні печатних форм документів;
  • розроблено кастомізовані звіти щодо результатів виконання окремих програм для різних підрозділів «Сингенти» — це допомагає при підготовці звітів для керівництва по різним аспектам виконання бартерних програм.

 

Також хочеться зазначити, що ми планували разом з командою GrainTrack масштабувати систему для іншого підрозділу Syngenta Group як спільну платформу для розвитку міжнародної торгівлі с/г продукцією, та війна внесла свої корективи в ці плани. Але ми продовжуємо співпрацювати та будувати плани на майбутнє.»